Der er venteliste til følgende hold:

  • Alle børnehold (6-7 år, 8-9 år)
  • Alle ungdomshold (10-11 år, 12-13 år)
  • 14-15 års-holdet

Skriv dig på venteliste for en plads på et af ovenstående hold her (gebyr 100 kr.)

 

Der er personlig optagelse / efter aftale med træner eller atletikchef til alle elitehold og alle junior-hold

For spørgsmål ang. træningshold / -grupper, skriv til atletikchef Charlotte Beiter Bomme på [email protected].

 

Børne- og ungdomshold

Holdnavn Årgang Trænere Træningsdage

6-7 års holdet

2015 og 2016 Ellen Lawaetz, Jannie Ottesen Tirsdag kl. 17-18

8-9 års holdet

2013 og 2014 Ingrid Gram Jensen, Louise Bach Moore, Paolo Perotti Torsdag kl. 17-18.15 (sommer) og kl. 17-18 (vinter)

12-13 års holdet

2009 og 2010 Bertram Costa, Elisabeth Dorsche, Martin Bartholin Pedersen, Viktoria Dommer Mandag kl. 16.30-18.15 / torsdag kl. 16.30-18.30 (17-18.30 vinter) / lørdag kl. 12-14 (13.00-15.00 vinter)

Kast – junior

2006 og ældre Diego Marcano Gonzalez Efter aftale

10-11 års holdet

2011 og 2012 Jonathan Sydenham, Sofie Spiegelhauer, Tine Lund-Bretlau, Viktoria Dommer Tirsdag kl. 16.30-18.00 / Søndag kl. 10.30-12.30

14-15 års holdet

2007 og 2008 Anna Olsson, Diego Marcano Gonzalez, Jonathan Sydenham, Trille Ipsen Mandag, tirsdag, torsdag og lørdag

Sandkasseatletik 2-5 år

2-5 år Kristian Ipsen, Trille Ipsen Søndage (9/10 - 16/10 - 30/10 - 6/11 - 13/11 - 20/11 - 11/12 - 8/1 - 22/1 - 12/2 - 19/2 - 12/3 - 19/3 - 26/3)

Mangekamp – junior

2006 til 2003 Charlotte Beiter Bomme, Diego Marcano Gonzalez, Kenneth Petersen, Thor Aarøe Mørck Efter aftale

Mellem- og langdistanceløb – junior

2006 til 2003 Kim Birk Jensen Efter aftale

Spring – junior

2006 til 2003 Peder Pawel Nielsen, Renata P Nielsen Efter aftale

Sprint/hæk – junior

2006 til 2001 Katja Salivarra Efter aftale

Ungdomsmotionsløbeholdet

2012 til 2006 Mandag kl. 18-19 og onsdag kl. 18-19

 

Elitehold

Holdnavn Trænere

Behandlerteam

Casper Abenth

Elite mangekamp

Kjeld Muff, Michael Jørgensen

Elite kast

Carsten Bomme, Kenneth Petersen

Elite mellem/lang

Heidi K Whitehead

Elite spring

Peder Pawel Nielsen, Renata P Nielsen, Thor Aarøe Mørck

Elite sprint/hæk

Lars Dines Pedersen, Michael Jørgensen